[2072] Nowy post: Labirynt


Netka przedstawia Szósty rozdział

Kilka metrów przed sobą ujrzała podest, gdzie stało coś przykrytego szarym materiałem. Zagryzła dolną wargę. Walczyła z tym, by nie spojrzeć pod materiał. Już była pewna decyzji, żeby wyjść z pomieszczenia, lecz w ostatniej chwili szybkim krokiem weszła na podest. Ręka jej drżała. Bała się tego, co może odkryć pod materiałem. Cholera, Lily, bądź odważna!, próbowała się zmotywować. Raz, dwa i... trzy! I odkryła, że pod wielkim, szarym materiałem znajdowało się lustro – duże z napisem u góry „AIN EINGARP ACRESO GEWTEL AZ RAWTĄ WTE IN MAJ IBDO”. Zastanawiała się, co oznaczały te słowa, jednak nie miała zielonego pojęcia, jak to rozszyfrować.
W końcu spojrzała w lustro. Widziała siebie i Petunię, które uśmiechają się do siebie. Za nią stał jakiś chłopak z burzą włosów. Nie wiedziała, kim był, ponieważ widziała jedynie zarys postaci. Wpatrywała się w obraz w lustrze przez kilka minut.
Z transu wyrwało ją trzaśnięcie drzwi. Aż podskoczyła, naprawdę się wystraszyła. Gdy odwróciła się, nie zobaczyła nikogo. Powolnym krokiem podeszła do drzwi i, uchylając je, wychyliła się, by spojrzeć na zewnątrz. Poczuła na swoim ramieniu dziwne mrowienie i momentalnie zrobiło jej się chłodno.
– Ktoś wie, że tutaj jesteś? – zapytał ktoś stojący za nią. – Ktoś poza mną?
– Nie – odpowiedziała drżącym głosem; nie odwróciła się, by spojrzeć, kto do niej mówi.
– Och, no tak – mruknęła dziewczyna stojąca za Lily. Panna Evans wiedziała, że to kobieta – rozpoznała to po głosie. – Niedobrze by było, gdyby ktoś się dowiedział, że tutaj przyszłaś.
Panna Evans się odwróciła. Ujrzała za sobą ducha dziewczyny – młodej, może starsza o kilka lat od Lily.
– Kim jesteś?
– Helena Ravenclaw – powiedziała przejeżdżając dłonią po futrynie. Lily dopiero teraz zauważyła, że są na niej wymalowane dwa kruki – jeden biały, drugi czarny. – Ty nie musisz mi się przedstawiać. Lily Evans, szósty rok, wzorowa uczennica, fenomenalna z eliksirów, przyjaciółka Severusa Snape'a.

Kategoria: Fanficton, Harry Potter

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

© Mrs Black | WS X X X