[033] Zdradzieckie serce – Mary E. Pearson


"Mieliśmy straszliwy początek, jednak to nie oznacza, że nie możemy mieć lepszego zakończenia.", czyli powrót Kronik Ocalałych.


Zdradzieckie serce to drugi tom Kronik Ocalałych. Nie czytałam pierwszego, ale przed rozpoczęciem Zdradzieckiego serca zapoznałam się z kilkoma recenzjami, aby co nie co dowiedzieć się o Fałszywym Pocałunku. Drugi tom zabiera nas w świat rycerzy, magii i dworskich przygód.

Lia i Rafe zostają pojmani przez mieszkańców Vendy i zaprowadzeni przed oblicze przywódcy Vendy (jest to bezpośrednią kontynuacją Fałszywego Pocałunku). Kaden, niedoszły zabójca Lii, z całych sił pragnie ją ocalić, dlatego mówi Komizarowi, że dziewczyna ma dar. Z biegiem historii trudno stwierdzić, co z tego jest kłamstwem, a co prawdą.

Lisa to twarda bohaterka, która knuje intrygi; jest sprytna. Nie kreuje się na pannę w opałach. Ma wielu adoratorów i sama wkrótce nie będzie pewna swoich uczuć. Tutaj robi się trochę Moda na sukces. Lisa zostaje praktycznie wciągnięta w czworokąt. Naprawdę, więcej się ich nie dało? Co za dużo to niezdrowo.

Pod kątem języka i stylu nie mogę się do przyczepić. Opisy nie są przesadnie rozbudowane, dialogi nie są sztuczne. Fabuła jest przemyślana, ale pierwsza połowa książki jest... po prostu nudna. Akcja nabiera tempa dosyć późno i w pewnym momencie myślałam, że już nic ciekawego się nie wydarzy. Na szczęście fabuła się rozkręciła i do końca czytało się to dużo lepiej niż początek.

Nie jestem fanką tego typu książek, nie lubię romansów (a tutaj aż ich za dużo) – pewnie dlatego nie jestem zachwycona książką. Jest dobra, ale nie wyróżnia się. Po prostu kolejny romans dla młodzieży.

Ilość stron: 527
Wydawnictwo: Initium 

Lia i Rafe, przetrzymywani w barbarzyńskim królestwie Vendy, mają niewielkie szanse na ucieczkę. Kaden, niedoszły zabójca Lii, z całych sił pragnie ją ocalić, dlatego mówi Komizarowi, że dziewczyna ma dar.
Przywódca zaczyna się interesować Lią bardziej, niż ktokolwiek mógłby się tego spodziewać. Nic jednak nie jest oczywiste: Rafe okłamał Lię, ale poświęcił własną wolność, by ją chronić; Kaden, który miał ją zabić, ocalił jej życie; mieszkańcy Vendy, których Lia zawsze uważała za barbarzyńców, zaskoczyli ją, gdy zaczęła wśród nich przebywać. Walcząc z tradycją, w której ją wychowano, z darem i własną tożsamością, księżniczka musi podjąć decyzje, które wpłyną nie tylko na jej kraj, lecz też na jej przeznaczenie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

© Mrs Black | WS X X X