[1931] Nowy post: Dramione - Nie myśl o przeszłości


Netka przedstawia Czternasty rozdział

Tak, takie zazwyczaj właśnie jest życie – nieprzewidywalne i okrutne. Samo wybiera moment, w którym przychodzi nam się zmierzyć, z tym, co dla nas przygotuje i zazwyczaj jest to ten, gdy sypie się wszystko, po kolei…
„Jak to możliwe?” – można zapytać. Nie ma na to jakiejś bardzo wymyślnej odpowiedzi, jest prosta – życie musi doświadczyć każdego, niezależnie od wszystkiego. Bo jaki by wtedy miało sens? Co to za życie, wieść cały czas cudowny, beztroski żywot? Wydaje się to piękne, wspaniałe – ale tak naprawdę to w pewnym momencie stanie się nudne. Czyż nie jest tak, iż im bardziej kręta droga tym lepiej?
Hermiona Granger doświadczyła tego wszystkiego nie raz. Wszystko zaczęło się od rzucenia tego felernego zaklęcia. Do dziś pamięta, gdy musiała unieść różdżkę i powiedzieć zaklęcie, które z każdą wymówioną literą paliło ją, bolało. Nie może się pogodzić z myślą, iż to się po prostu tak skończyło. Często nachodzi ją myśl, że gdzieś podświadomie rodzicom brakuje jej. To prawie zawsze napawa ją pozytywną myślą i daje siłę do walki i normalnego funkcjonowania, jednak zdarzają się również momenty załamania. Chociażby teraz – gdy Harry i Draco zostali zaatakowani i porwani przez Śmierciożerców, a jedyną deską ratunku jest rodzina Weasley’ów oraz Zakon Feniksa.

Kategoria: Fanfiction, Harry Potter

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

© Mrs Black | WS X X X