Zgłoszenia

UWAGA!
Wprowadziliśmy nowe oznaczenia do zgłoszeń. Od teraz możesz dodać paringi, kategorie wiekowe oraz inne tagi. Tutaj znajdziesz niektóre z nich.Formularz zgłoszeń NOWYCH BLOGÓW:

Adres bloga*:
Autor:
Tytuł:
Kategoria/kategorie bloga (proszę nie zapominać o podkategoriach dla fanfiction!):
Opis:
Aktualny stan opowiadania (trwające/zakończone):
Miejsce, w którym znajduje się link/button KE:
Zwiastun (jeśli takowy posiadasz):
Hasło (ukryte w Regulaminie):

Formularz zgłoszeń NOWYCH ROZDZIAŁÓW/POSTÓW:
Adres bloga*:
Tytuł bloga:
Autor bloga:
Tytuł rozdziału:
Fragment rozdziału:
Kategorie (proszę nie zapominać o podkategoriach!):
Hasło (ukryte w Regulaminie):
Jeżeli nie widzisz swojego zgłoszenia, a blog nie został jeszcze dodany do spisu, najprawdopodobniej znajduje się w kolejce lub zaraz zostanie do niej dodany. Posty nie są publikowane od razu po zgłoszeniu! 
Zgłoszenia nie są usuwane bez powodu, autor zawsze jest informowany o błędzie.
*UWAGA!  Pełen adres bloga wraz z protokołem HTTPS lub HTTP, czyli np. http://katalog-euforia.blogspot.com/


INFO (19.11.): Wszystkie zgłoszenia zostaną wkrótce dodane.

37 komentarzy:

 1. Adres bloga: https://zagubionexdusze.blogspot.com
  Tytuł bloga: Zagubione dusze
  Autor bloga: Adna
  Tytuł rozdziału: Rozdział siedemnasty
  Fragment rozdziału: „– Ty mówisz poważnie? – Chwyciłem Blankę za ramię i odwróciłem w swoją stronę. – Byłaś w Limbo. Omal nie zginęłaś i chcesz tam wracać?
  – Mogę uwolnić tatę – powiedziała z nadzieją w oczach.
  – Gdy Irra będzie wolny, wszyscy odetchniemy z ulgą. – Ash uśmiechnął się półgębkiem. – Jared, ja wiem, czujesz się za nią odpowiedzialny, ale zrozum, teraz też nie jest bezpieczna.
  – O czym ty chrzanisz?
  – Myślisz, że dlaczego nie przeżyję w Limbo? Neto wie, że go zdradziłem i pomagam Irze. Wie również o Blance. I przykro mi – zwrócił się do dziewczyny – bo mimo że jesteś dzieckiem Pierwszego, nie pokonasz jego ucznia.”
  Kategorie: Fantasy / Horror
  Hasło: plenipotent

  OdpowiedzUsuń
 2. Adres bloga*: https://familysecret-story.blogspot.com
  Tytuł bloga: Magical Minds
  Autor bloga: Lilly Mielthown
  Tytuł rozdziału: Rozdział 4
  Fragment rozdziału: - Kończymy i idziemy na plażę - uśmiechnął się.
  Zarzuciła na ramiona ciepły, zielony sweter, splotła palce z Ulyssesem. On mruknął pod nosem combiato locus. Pojawili się nad lodowatą taflą szumiącego morza, a przed bolesnym upadkiem uchroniło ich to, że Lyss mocniej ścisnął jej dłoń. Na nieszczęście Cory, puścił ją i gruchnęła w zimną wodę, a on zawisł tuż nad nią. Szatynka nawet nie używała magii, tylko złapała go za kostkę i wciągnęła za sobą. Oboje trzęśli się z zimna. Coralie go chlapała, a on przysuwał się coraz bliżej, by objąć jej drobną sylwetkę i złożyć pocałunek na sinych ustach.
  - Chodź, przeziębisz się - szepnął jej do ucha.
  - Trzeba było mnie nie puszczać - pokazała mu język i chlapnęłą wodą w twarz.
  Nie zdążył przymrużyć oczu i teraz go zapiekły.
  - Erigo - mruknął i wyniósł się w powietrze. - Wyłaź - zawołał do niej z góry.
  - Oszust - machnęła ręką i zawisła z nim ramię w ramię. Osuszyli się i wylądowali na białym piasku. Położyli się, a jej włosy wymieszały się z jasnymi ziarenkami.
  - Kocham cię - mruknęła w jego tors, a ciepłe powietrze musnęło lekko wilgotną koszulę. Ulysses tylko pogłaskał jej włosy w odpowiedzi. Nie musiał mówić nic. Leżeli tak razem przytuleni, gdy poczuł, że Cora trzęsie się z zimna.
  - Idziemy do domu, co? - zbadał ją wzrokiem. Te jej piękne, zielone oczy były szkliste i zmęczone. Pokręciła przecząco głową, ale Lyss już podjął decyzję. Przyłożył dłoń do jej czoła - rozpalone. Ależ był na siebie zły. Przecież mógł zauważyć, że już w domu nie czuła się najlepiej. Teleportował ich do swojej sypialni.
  - Lyss, nie - zobaczył w jej oczach zaciętość, lecz nic sobie z tego nie zrobił.
  - Oczywiście, że tak. Jesteś chora i będziesz tu leżeć - wskazał na wielkie hebanowe łoże z baldachimem i czarną, jedwabną pościelą.
  Kategorie (proszę nie zapominać o podkategoriach!):romans, fantasy
  Hasło (ukryte w Regulaminie):plenipotent

  OdpowiedzUsuń
 3. Adres bloga: https://kolekcjoner-cial.blogspot.com/
  Autor: Nordycka
  Tytuł: Kolekcjoner Ciał
  Kategoria/kategorie bloga: kryminalne,thriller
  Opis: Pokotów to małe miasteczko, położone nad Stalowym Jeziorem, które na ogół wygląda zwyczajnie. Niestety ku przerażeniu miejscowych oraz policjantów, dochodzi tam do serii morderstw, których ofiarami padają młode dziewczyny. Komisarz Eryk Morawski bada sprawę, jednak nie jest w stanie poradzić sobie z tak nadzwyczajnym, a zarazem skomplikowanym przypadkiem. Powołuje do pomocy inspektor Forbes. Razem łączą siły, by złapać Kolekcjonera Ciał, który nie spocznie, dopóki nie dokończy swojego dzieła.
  Aktualny stan opowiadania: trwające
  Miejsce, gdzie znajdziemy button lub link do KE: w zakładce Linki
  Hasło: dezynwoltura

  OdpowiedzUsuń
 4. Adres bloga: https://ciunas-story.blogspot.com/
  Tytuł bloga: Szczypta magii
  Autor bloga: Natalia Iubaris, Iara Majere
  Tytuł rozdziału: Rozdział XIX. Pokaż mi magię
  Fragment rozdziału:

  - Hm, bajkę? - zamyślił się mężczyzna. Obaj chłopcy siedzieli w nogach jego łóżka, a Sarah w fotelu obok. - A o czym ma być ta bajka?
  - O Irlandii! - zawołał Brian.
  - I o księżniczce – dodała dziewczynka.
  - Nie, lepiej o rycerzu – zaprotestował Matthew.
  - Dobrze, już wiem. - Shane uśmiechnął się szeroko. - Dawno temu, w odległej Irlandii, było sobie pewne królestwo. Władała nim piękna, mądra i sprawiedliwa królowa. Miała kilkanaście ładnych córek, lecz jedna z nich była szczególnie piękna. Miała duże szare oczy i długie, jasne włosy. Wielu mężnych rycerzy zabiegało o jej względy. W końcu oddała swe serce jednemu z nich, najlepszemu wojownikowi w całym królestwie. Zakochali się w sobie i planowali ślub. Jednak pewnego dnia zła wiedźma, zazdrosna o urodę i dobre serce królewny, zawarła pakt z wrednymi i złymi sidhe, które porwały księżniczkę i uwięziły w swojej krainie. Rycerz chciał ruszyć jej na pomoc, ale królowa zabroniła, w obawie o jego życie i bezpieczeństwo całego królestwa. Jednak rycerz tak bardzo kochał księżniczkę, że złamał zakaz królowej i wyruszył ratować ukochaną. Wiedział, że nigdy nie wróci, gdyż karą za nieposłuszeństwo było wygnanie.

  Kategorie: Fantastyka, fantasy
  Hasło (ukryte w Regulaminie): plenipotent.

  OdpowiedzUsuń
 5. Adres bloga*:https://secrets-from-the-past.blogspot.com/
  Tytuł bloga:Secrets From The Past
  Autor bloga: Lilith
  Tytuł rozdziału: Rozdział XXII
  Fragment rozdziału:

  Zdawała sobie sprawę z jego obecności, ale nigdzie nie mogła go dostrzec. Nie dziwiło jej to. Gdyby była na miejscu Eugene'a, też nie chciałaby ze sobą rozmawiać. Jednak tym razem nie chodziło o nich. May, to ona była teraz najważniejsza.

  - Wiem, że tu jesteś. Pokaż się Eugene - zabrzmiało to niemalże jak rozkaz.

  Przez chwilę nic się nie działo, aż wyczuła za sobą jego obecność. Wzięła głęboki wdech, nim zaczęła się odwracać. Nie spodziewała się jednak tego, co zobaczyła.

  Kategorie: Fanfiction; Harry Potter
  Hasło: plenipotent

  OdpowiedzUsuń
 6. Adres bloga: https://written-heart.blogspot.com
  Tytuł bloga: Written Heart
  Autor bloga: Dusia
  Tytuł rozdziału: Kiedy Wzejdzie Słońce 24. Evelyn Bings: Zaufanie
  Fragment rozdziału:

  – Nie! To nie może być prawda! – Bings rozpłakała się. Czuła, jak gorzkie łzy spływały po jej policzkach.
  – Pokażę ci – oznajmił stanowczo Brian, po czym dłońmi dotknął ramion siostry.
  Evelyn poczuła ucisk na klatce piersiowej, jakby nagle doznała ataku serca. Zamknęła oczy, aby złapać oddech, ale po chwili ból ustąpił. Otworzyła powieki i zdała sobie sprawę, że znajdowała się w swoim domu. Woda zniknęła, podobnie jak i nastoletni Brian, a ona znów była małą dziewczynką. Patrzyła na dziesięcioletniego brata, który klęczał na czarnym dywanie w salonie. Został związany wokół talii grubym sznurem, usta miał zakneblowane szarą taśmą, a po jego policzkach płynęły łzy. Na wprost niego stał Ben Bings, który celował w syna różdżką i spoglądał na niego pogardliwie.

  Kategorie: Zbiory opowiadań
  Hasło: plenipotent

  OdpowiedzUsuń
 7. Adres bloga: https://poprostugaara.blogspot.com/
  Autor: Sayuri Shirai
  Tytuł: Po prostu Gaara
  Kategoria: Zbiór opowiadań / Fanfiction – Naruto
  Opis: Zgodnie z tytułem bloga, będzie to miejsce, gdzie można po prostu znaleźć Gaarę. Lata temu pisałam opowiadania, które jedynie zajmowały mi miejsce na laptopie, ale ostatnio postanowiłam to zmienić. Niech i inni fani tej postaci mogą spróbować znaleźć nowe opowiadania, które dotyczyć będą Gaary.
  Stan opowiadania: Trwające
  Miejsce linku: Strona „Spisy ff”
  Hasło: dezynwoltura.

  OdpowiedzUsuń
 8. https://wampirzymrok.blogspot.com/
  Wampirzy mrok
  Ridiculous
  Rozdział 5. Przełamanie


  Zacisnęłam linkę na szyi wampira i czekałam, aż przestanie się szamotać. W tym samym czasie Kath przyglądała mi się tak jakby nie wierzyła w to, co widzi. Szczerze ja też tak naprawdę nie wiedziałam co robię. Ale jedno rozumiałam albo ja, albo ten potwór. Nie zastanawiałam się i kiwnęłam głową, żeby Blanco rzuciła mi kołek, który trzymała właśnie w prawej dłoni. Gdy go złapałam, wbiłam szybko w serce krwiożercy. Patrzyłam jak jego ciało bezwładnie opada na ziemię, między inne zwłoki, które leżały tu po zaciętej bitwie. Wszystkie wyglądały podobnie, miały otwarte oczy oraz czarne żyły, wychodzące na wierzch. Spojrzałam na moje ręce, były umazane we krwi, to, co się przed chwilą wydarzyło wydawało mi się tak nierealne. Zabiłam kogoś, coś, potwora, wampira, mordercę – żywą istotę! Zaszumiało mi w głowie, zachwiałam się. Czułam się bardzo źle, co ja najlepszego zrobiłam? Odgłosy wokół umilkły, myślałam, że zemdleję, kiedy ktoś do mnie podszedł.

  Horror, fantasy, wampiry
  plenipotent


  OdpowiedzUsuń
 9. Adres bloga: https://coming-back-down.blogspot.com/
  Autor: Fangirl
  Tytuł: Wiem, że wrócisz
  Kategoria bloga: Obyczajowe
  Opis:
  Dorosły mężczyzna i młoda dziewczyna. Norweg i Polka. Chociaż z pozoru nic ich nie łączy, los miał swoje powody, by skrzyżować ich ścieżki. Kilka dni spędzonych razem pomaga im rozliczyć się z przeszłością i z nadzieją spojrzeć w przyszłość.
  Aktualny stan opowiadania: trwające
  Miejsce, w którym znajduje się link/button KE: zakładka "Odnośniki"
  Zwiastun: -
  Hasło: dezynwoltura

  OdpowiedzUsuń
 10. Adres bloga: https://watashi-no-namae-wa-mio-desu.blogspot.com/
  Autor: Gemi Ni
  Tytuł: Mam na imię Mio
  Kategoria bloga: Fanfiction/ Naruto
  Opis: Według Japończyków imię „Mio” oznacza piękną więź.
  Według Sakury jest ono szansą na zażegnanie starej osobowości.
  Według Itachiego odzwierciedla tajemniczą kobietę, pojawiającą się w jego snach.
  Według innych nie wróży niczego dobrego.
  A według Ciebie, jaką rolę odegra „Mio”?


  Aktualny stan opowiadania: trwające
  Miejsce, w którym znajduje się link KE: w stronie "Polecane"
  Hasło: dezynwoltura

  OdpowiedzUsuń
 11. Adres bloga: http://szesel.pl
  Autor: Michał Fyda
  Tytuł: Szesel
  Kategoria bloga: Fantasy
  Opis: Historia opowiada o trójce młodych ludzi, którzy w nieznanych okolicznościach znaleźli się w dziwnym i zupełnie dla nich obcym miejscu. Z biegiem czasu, badając okolicę i wzajemnie się poznając zauważają, że świat w którym się znaleźli zaczyna przypominać obraz z fantastycznego filmu lub bajki dla dzieci. Z początku przestraszeni i zagubieni w obcej rzeczywistości, powoli przystosowują się do nowych warunków, a nawet zaczynają sobie w nich nieźle radzić. Również w kontaktach między nimi zachodzą zmiany - zaczynają się do siebie zbliżać, razem pracować a nawet stopniowo zaprzyjaźniać.
  Aktualny stan opowiadania: trwające
  Miejsce, w którym znajduje się link/button KE: "Współpraca i partnerzy" - stopka strony - widoczna na każdej podstronie.
  Hasło: dezynwoltura

  OdpowiedzUsuń
 12. Adres bloga: https://sekret-czarnej-damy.blogspot.com/
  Autor: Saphira
  Tytuł: Sekret Czarnej Damy
  Kategoria/kategorie bloga: fanfiction Harry Potter
  Opis: Rok 1981. Po upadku Lorda Voldemorta rozpoczęło się polowanie na jego sprzymierzeńców. Śmierciożercy muszą się ukrywać. Wszystko się zaczyna walić, a Azkaban zaczyna się robić coraz bardziej tłoczny. Tylko nielicznym udaje się uciec, w tym niejakiej Bellatrix Lestrange, która jest zrozpaczona przegraną swoich przyjaciół. Czarna Dama poprzyrzeka zemstę. Zapraszam na opowiadanie o Bellatrix Lestrange i śmierciożercach. Coś innego, nietypowego i od innej strony.
  Aktualny stan opowiadania: trwające
  Miejsce, gdzie znajduje się button: zakładka Świstokliki
  Hasło: szlafmyca

  OdpowiedzUsuń
 13. Adres bloga: http://niebieski-buntownik.blogspot.com
  Autor: AdamPatryk
  Tytuł: Lodowy Filar
  Kategoria/kategorie bloga: Fantasy
  Opis: Głównym bohaterem opowiadania jest Filip Nadworski, czarownik zamieszkujący w Lublinie wraz ze swoim rodzeństwem: Kacprem i Alicją. Filip nie jest zachwycony z tego, że posiada magiczne zdolności, w dodatku jego ród jest jednym z najpotężniejszych, on sam posiada dar aerokinezy.
  Mimo swojej magicznego pochodzenia stara sobie ułożyć życie jak przeciętny człowiek. Pracuje, chodzi na randki, wychodzi ze znajomymi. Jednak ciężko jest mu ułożyć sobie życie, gdyż nie każda kobieta, z która się spotyka potrafi zaakceptować, że jej dzieci też będą miały moc.
  Dodatkowo w mieście zaczynają pojawiać się, podejrzanie często, słowiańskie demony, które Filip wraz z rodzeństwem skutecznie wypędza. Sytuacja staje się podejrzana, lecz główny bohater jest zbyt bardzo zajęty swoim życiem. Tymczasem legenda o Czarciej łapie ożywa na nowo.
  Aktualny stan opowiadania: trwające
  Miejsce, gdzie znajdziemy button lub link do KE: Wspierający, po lewej stronie
  Hasło:
  Szlafmyca

  OdpowiedzUsuń
 14. http://kociol-pelen-amortencji.blogspot.com
  "To jest prawdziwa przyjaźń – osłaniać innych nawet kosztem siebie."
  SBlackLady
  *49*

  "– Pamiętasz, że mugole mają różne wyobrażenia na temat czarownic? Wiesz, że w mugolskich bajkach jest dobra wróżka, która potrafi zamienić dynię w powóz?
  – Przecież to proste! – prychnęła z pogardą Katherina i Lily szczerze się roześmiała.
  – A potrafisz dać biednej, stłamszonej dziewczynie kryształowe pantofelki? – zapytała ją i Parkes wyglądała jakby się nad czymś zastanawiała.
  – Myślę, że tak...
  – Merlinie... Podałam zły przykład – jęknęła i przez chwilę przypominała sobie inne bajki. – Była taka zła królowa, która dała najładniejszej dziewczynie zatrute jabłko...
  – Łatwizna... Wystarczy pomoczyć jabłko w truciźnie i modlić się, żeby biedaczka miała katar. – Black parsknął śmiechem, tak samo jak ona, więc postanowiła wyciągnąć cięższe działo.
  – Była też zła czarownica, która zjadała dzieci. – Lily zniosła poważne spojrzenie Katheriny i widziała, że blondynka nad czymś się zastanawia.
  – Ale ugotowała je wcześniej, czy tak na surowo?"

  Fanfiction, Harry Potter
  utracjusz

  OdpowiedzUsuń
 15. ♦ http://princess-of-saiyan.blogspot.com
  ♦ Saiyan Princess
  ♦ Killall
  ♦ 30. Śmierć cyborga
  ♦ [...] — Saro! Nie walcz z tym! Zaakceptuj ten ból! – Dosłyszałam wreszcie. – Poddaj się tej mocy, proszę zaufaj mi.
  Przez chwilę biłam się z myślami czy aby na pewno uczynić to co usłyszałam. Jednak walka zaczynała mnie przerastać, a furia jaka usiłowała się wydostać z mego ciała przejmowała kontrolę, niemal opuściłam ręce i upadłam gdy niespodziewanie dotarło do nie, że ów głos należał do Gohana. Usiłował przeprowadzić mnie przez szalejącą KI w ciele, tak bym nie musiała kapitulować. Skupiłam więc resztki rozsądku i zaczęłam wsłuchiwać się w kołatające serce w piersi[...]
  ♦ FanFiction / Manga&Anime / Dragon Ball
  ♦ utracjusz

  OdpowiedzUsuń
 16. Adres bloga: https://gdy-kochamy.blogspot.com/
  Tytuł bloga: Gdy kochamy
  Autor bloga: Fangirl
  Tytuł rozdziału: 28. the end
  Fragment rozdziału:
  Bez słowa podszedł do mnie i przytulił mocno. Naprawdę bałam się o moją oraz naszą przyszłość, a przynajmniej o niektóre jej aspekty, jednak w jego objęciach czułam się silniejsza i wiedziałam, że jeżeli napotkamy jakiekolwiek przeszkody, to pokonamy je – wspólnie, idąc pod jednym parasolem.
  Kategoria: Obyczajowe
  Hasło: utracjusz

  OdpowiedzUsuń
 17. Adres bloga*: https://dragon-story.blogspot.com/
  Tytuł bloga: Biały Lotos
  Autor bloga: Mari Kim
  Tytuł rozdziału: Rozdział 6
  Fragment rozdziału: – Tami – zaczął spokojnie. – Musisz z tym iść na komisariat…
  – Chris, nie! – przerwała mu ze stanowczością. Żałowała, że się w to wpakowała.
  – Tak, musisz. Posłuchaj mnie. Wiem, że to trudne i wstydliwe, ale on próbował cię zgwałcić i powinien iść do więzienia.
  Kategorie: Fantasy
  Hasło: utracjusz

  OdpowiedzUsuń
 18. Adres bloga: https://a-level-of-two-existences-tokyo-ghoul.blogspot.com/
  Tytuł bloga: A level of two existences
  Autor bloga: Gemi Ni
  Tytuł rozdziału: Rozdział 4
  Fragment rozdziału: Odgryzając palce, zdałem sobie sprawę, że nie tylko dlatego zdecydowałem się zabić Shinoharę. Równie dobrze mogłem wybrać byle jakiego dzieciaka ze szkoły. Tylko inni uczniowie nie dokuczali Kimi. Przykro mi było z powodu śmierci jej ojca. Choć wydawał się dziwnym człowiekiem, zdawałem sobie sprawę co musiała przejść. Z Eriko również straciliśmy rodziców, a skoro pewien imbecyl nie potrafił uszanować czyjejś tragedii, zasłużył sobie swoim zachowaniem na pożarcie. Przynajmniej uszczęśliwiłem swój żołądek. Siostra również wydawała się uradowana posiłkiem.
  Kategorie: Fanfiction/ Tokyo Ghoul
  Hasło: utracjusz

  OdpowiedzUsuń
 19. Adres bloga: https://cherub-life.blogspot.com
  Autor: autumn
  Tytuł: „Live fast, die young”. Tom 2.
  Kategoria/kategorie bloga: Kryminalne, fanfiction, CHERUB
  Opis:

  Stany Zjednoczone kryją w sobie znacznie więcej sekretów, niż mogłoby się wydawać. Jedną z takich tajemnic są nielegalne zgrupowania religijne, w których dobroć i życie bez grzechu stoi na pierwszym miejscu... a przynajmniej teoretycznie. Co jeśli fanatycy posługują się nie tylko technikami manipulacyjnymi, ale i w bezwzględny sposób rozprawiają się z „niewiernymi”? Czy możliwe jest rozbicie świetnie uzbrojonego kultu religijnego, który ma na swoich rękach krew setek grzeszników?
  Joshua Rooney zostaje rzucony na głęboką wodę. Zanim jednak pojedzie na swoją drugą misję i udowodni, że potrafi zachować zimną krew, którą tak się szczyci, będzie musiał zmierzyć się z niemal równie trudnymi zadaniami: uzależnieniami, siedemdziesięcioma godzinami zmywania naczyń, nastoletnimi miłostkami i wieszaniem bombek na choince. Wciąż wierzy, że nie podpali przy tym domu.

  Aktualny stan opowiadania: trwające
  Miejsce, w którym znajduje się link/button KE: zakładka Sala konferencyjna
  Hasło (ukryte w Regulaminie): szlafmyca

  OdpowiedzUsuń
 20. Adres bloga: https://dramione-ksiezycowe-szepty.blogspot.com/
  Autor: Lena
  Tytuł: Nocą mówimy to czego boimy się powiedzieć za dnia
  Kategoria: Fanfiction
  Pokategoria: Harry Potter -> Dramione
  Opis: Po ciężkich czasach wojny nastaje nowy dzień. Ci którzy przeżyli muszą stawić czoło rzeczywistości. Podejmowane przez nich decyzje niosą za sobą niespodziewane skutki. Wszystko idzie w dobrym kierunku, ale czy na pewno? Z tym opowiadaniem nie będziecie się nudzić. Wkroczycie po raz kolejny w świat magii i zakazanej miłości oraz wielu innych owianych na razie tajemnicą zdarzeń. Czy tym razem także nastąpi happy end?

  Status opowiadania: Trwające
  Button w zakładce współpraca
  Hasło: utracjusz

  OdpowiedzUsuń
 21. http://kociol-pelen-amortencji.blogspot.com
  "To jest prawdziwa przyjaźń – osłaniać innych nawet kosztem siebie."
  SBlackLady
  *50*
  "Wyszedł z gabinetu i choć w pewnym momencie czuł się już zrelaksowany, to jak usłyszał jakie stanowisko miał objąć, to znów stał się nerwowy.
  Miał być sekretarzem McKinnona. Nad sobą miałby wtedy pana Aleca, Croucha oraz swojego ojca... Nie musiałby już biegać do archiwum, czy do innych departamentów, bo miałby pod sobą też kilku ludzi z biura McKinnona i oni robiliby to za niego. I tak... To było fajne, że w końcu dostanie awans, ale wolałby dostać go w innych okolicznościach.
  Utworzenie nowych wakatów, w tym sekretarza Służb Administracyjnych Wizengamotu oznaczało jedno.
  Stan wojenny."
  Fanfiction/Harry Potter
  utracjusz

  OdpowiedzUsuń
 22. https://mrocznekrolestwo.blogspot.com
  Mroczne Królestwo
  Vaderdra
  Rozdział trzydziesty czwarty: Pierwsze starcie

  "— Valmer! — krzyknęła Emnesia, rzucając się w jego stronę. Za sobą usłyszała zamieszanie. Coś świsnęło. Zaraz potem ciemność rozbłysła niebieskim światłem.
  — Kryć się! — krzyknął ktoś; chyba Narissa.
  Valmer objął Emnesię ramieniem, gdy tylko dopadła jego boku, i przycisnął do siebie. Bardziej poczuła niż zauważyła, że coś mu wystaje spod obojczyka. Gdy przekręciła głowę dostrzegła ciemny grot strzały.
  Pomogła mu wstać, a on, zmuszając do pochylenia się nisko, poprowadził ją do najbliższej osłony. Popychał ją przed sobą, chroniąc przed niewidocznym napastnikiem, a ona próbowała go wesprzeć, na tyle, na ile mogła. Wtoczyli się za skały i oparli o chropowatą powierzchnię.
  — To żołnierze Adisha! — Emnesia podskoczyła, gdy Hadres pojawił się obok nich. Jego oczy rozszerzyły się w przerażeniu, gdy złapał Valmera za zdrowe ramię. — Bracie! — zawołał.
  — Nic mi nie jest — warknął ten, odpychając zmartwionego mężczyznę. — Skąd oni się do cholery wzięli!?"

  Fantasy
  utracjusz

  OdpowiedzUsuń
 23. Adres bloga*: https://above-us-sasusaku.blogspot.com/
  Tytuł bloga: Above us
  Autor bloga: Gemi Ni
  Tytuł rozdziału:6
  Fragment rozdziału: Co mogłem powiedzieć Saradzie? Słuchaj takie rzeczy się zdarzają? Nie każdy jest sobie przeznaczony?

  A co, jeśli dodam, iż uważałem, że byliśmy stworzeni dla siebie? Tylko z nieznanych mi przyczyn, nie akceptowała mojej drogi życiowej i postanowiła po prostu zerwać?

  Sarada zasługiwała na szczerość, nie miałem co do tego żadnych wątpliwości. Była dobrym, niewinnym dzieckiem. Jej tajemniczy atak dał mi do myślenia, jak może skończyć osóbka, która trzynaście lat była okłamywana. Przyznam, przestraszyłem się. I to niemało. Przez chwilę myślałem, że zwariowała. Z jednej strony pragnąłem uciec, a z drugiej musiałem zainterweniować. Zachowanie rodziców świadczy o światopoglądzie, z którym nasze pociechy pójdą kiedyś w świat. Nie mogłem pozwolić, aby Sarada kiedykolwiek doświadczyła podobnej akcji.
  Kategorie : Fanfiction/ Naruto
  Hasło (ukryte w Regulaminie): utracjusz

  OdpowiedzUsuń
 24. Adres bloga: dryfujacewyspy.blogspot.com
  Autor: Zosik Taki Se Cosik
  Tytuł: Dryfujące Wyspy
  Kategoria/kategorie bloga: Fantasy
  Opis: Galaktyka Dryfujących Wysp od tysiącleci egzystuje w harmonii wokół Światłocienia. Dziesiątki różnorodnych plemion żyją na tych latających kawałkach ziemi w spokoju i symbiozie...
  No, może nie wszyscy. Wśród setek takich samych istnień, topiąc się we własnej pysze, bezkres Galaktyki przemierza buńczuczny poszukiwacz przygód- Profesor Arno Aguilar de Sable.
  Nie wiedzieć czemu, pewnego dnia postanawia zburzyć kontrolowany chaos Żółkiewskonów- wielodzietnej rodziny z tradycjami, która od lat prowadzi pensjonat dla polarników na najdalszej, najzimniejszej i niemal w pełni opuszczonej wyspie, zwanej Lodowym Ściegiem. Jego przybycie staje się rodzinną kontrowersją i wywraca życie Źółkiewskonów do góry nogami.
  Lecz nie dajcie się zwieść, poszukiwacz przygód pozostanie poszukiwaczem przygód, a więc dwie rzeczy są pewne- długo nie zastanie, ale za to pociągnie za sobą wiele problemów. I może parę osób...
  Aktualny stan opowiadania: trwające
  Miejsce, w którym znajduje się link/button KE: Zakładka "katalogi"
  Hasło: Szlafmyca

  OdpowiedzUsuń
 25. Adres bloga: https://ciunas-story.blogspot.com/
  Tytuł bloga: Szczypta magii
  Autorki bloga: Natalia Iubaris, Iara Majere
  Tytuł rozdziału: Rozdział XX. Stary cmentarz
  Fragment rozdziału:

  - Myślałem, że coś między nami jest. A tymczasem ty próbujesz mnie okłamać. Siobhan, co z tobą?
  Po części miał rację i Siobhan o tym wiedziała, mimo to nie potrafiła zmusić się, by powiedzieć mu prawdę. Bała się. Jej sekret był czymś więcej niż słowem czarownica. Był jej życiem. Jej przeszłością i, jak miała nadzieję, przyszłością. Wciąż obowiązywało ją prawo Ciunas. Magia nie wychodzi poza miasto, świat nie może wiedzieć o ich istnieniu. Używała czarów, by przetrwać, jednak przyznanie się byłoby niedopuszczalne.
  - Sam...
  Westchnęła, widząc jego zaciętą minę. Wiedziała, że nie będzie łatwo, ale nie sądziła, że to taka katastrofa.
  - Jesteśmy przyjaciółmi, nie okłamuję cię. Magia nie istnieje.
  Gniew malujący się na jego twarzy powiedział jej wszystko. Nie uwierzył. I nie był już jej przyjacielem.

  Kategorie: Fantastyka, fantasy
  Hasło: utracjusz.

  OdpowiedzUsuń

 26. ♦ http://princess-of-saiyan.blogspot.com
  ♦ Saiyan Princess
  ♦ Killall
  ♦ 31. Dwa życzenia
  [...] — Dlaczego to robisz? – Nieoczekiwanie przerwał ciszę.
  — Co takiego? – Wzruszyłam ramionami odpowiadając pytaniem.
  — Jesteś miła i spędzasz ze mną czas. – Mruknął spoglądając w nocne niebo.
  — Nie wiem. – Wzruszyłam ponownie ramionami – Mam wrażenie, że tego potrzebujesz przed powrotem. Ja tego potrzebowałam po śmierci rodziców, wiesz?
  Chłopak spojrzał mi w oczy i gdyby nie nasza minimalna odległość nie dostrzegła bym w nich wdzięczność, całego morza wdzięczności [...]
  ♦ FanFiction / Manga&Anime / Dragon Ball
  ♦ utracjusz

  OdpowiedzUsuń
 27. Adres bloga*: https://pozytywnienastawionadozycia.blogspot.com/
  Tytuł bloga: Pozytywnie nastawiona do życia
  Autor bloga: Julia K.
  Tytuł rozdziału: Recenzja filmu "Złączyć się z narodem" Jerzego Szkamruka
  Fragment rozdziału:
  Film „Złączyć się z narodem” w reżyserii Jerzego Szkamruka pokazuje los polskich repatriantów, żyjących na stepach Kazachstanu. W dokumencie zostały przedstawione historie poszczególnych rodzin i osób. Szkamruk pokazuje, jak wygląda ich życie oraz próby powrotu do ojczyzny.
  Kategorie: Recenzje
  Hasło utracjusz

  OdpowiedzUsuń
 28. Adres bloga: https://www.wattpad.com/story/167293776-rich-feelings
  Autor: beingadult
  Tytuł: Rich Feelings
  Kategoria/kategorie bloga: LGBT
  Opis: Liceum w końcu się skończyło, czas na studia w jednej z najbardziej prestiżowych uczelni w kraju. Mike od samego początku miał na swojej liście postanowień jak najlepsze oceny, imprezowanie ze swoją najlepszą przyjaciółką i spełnianie marzeń związanych z karierą muzyczną, jednak na samym początku jego przygody ze studiami zdarzyło się coś, czego jego lista nie obejmowała. Zrodził się w nim nowy rodzaj uczucia do jednego z chłopaków z grupy, który przyniesie mu więcej problemów niż się spodziewał.

  Aktualny stan opowiadania (trwające/zakończone): Trwające.
  Miejsce, w którym znajduje się link/button KE: https://www.wattpad.com/662880793-rich-feelings-rozdzia%C5%82-2
  Zwiastun (jeśli takowy posiadasz): -
  Hasło (ukryte w Regulaminie): szlafmyca.

  OdpowiedzUsuń
 29. Adres bloga: https://written-by-leslie.blogspot.com/
  Autor: Leslie
  Tytuł: Zostań o poranku
  Kategoria/kategorie bloga: LGBT, Zbiory opowiadań
  Opis: Jerzy nie spodziewał się, że w wieku trzydziestu siedmiu lat jego życie zmieni się o sto osiemdziesiąt stopni, a jednak tak się stało. Nie był w stanie tego przewidzieć, ani tym bardziej temu zapobiec. Nie potrafił uchronić się przed skutkami własnego postępowania, które zaprowadziło go do tego punktu.
  Punktu, którego nienawidził. Do osób, którymi gardził. Do sytuacji, która była dla niego obca i niepojęta i która miała spowodować jeszcze większe zmiany w jego życiu...
  A także w nim samym.
  Na ten moment jednak, Jerzy był tylko zwykłym homofobem, człowiekiem zgorzkniałym i kimś, kto desperacko wmawiał sobie, że wszystko z nim w porządku, mimo że wcale tak nie było. Jednakże o tym miał dowiedzieć się później, dużo później, w momencie, w którym uświadomi sobie, jak wiele stracił.
  I jak wiele może jeszcze zyskać.


  „Zostań o poranku” to historia opowiadająca o sile i słabościach ludzkiego charakteru, poruszająca tematy homofobii, uzależnień oraz seksualności. Traktuje o przeprawie głównego bohatera przez życie, które, jego zdaniem, miało się skończyć po straceniu rodzinnej firmy i podporządkowaniu się Marcinowi Słowińskiemu oraz jego partnerowi Łukaszowi Nakoniecznemu.
  Jerzy nie wiedział jednak, że to, co zdawało się końcem, będzie dopiero początkiem przeprawy przez otaczający go świat oraz przez własną osobowość, a także rozpocznie całkiem nowy rozdział w jego dotychczasowym życiu.

  Aktualny stan opowiadania: trwające
  Miejsce, w którym znajduje się link/button KE: zakładka "linki"
  Zwiastun: brak
  Hasło: szlafmyca

  OdpowiedzUsuń
 30. https://mrocznekrolestwo.blogspot.com
  Mroczne Królestwo
  Vaderdra
  Rozdział trzydziesty piąty: Najciemniejsza noc

  "Szarpnęło nią, jakby druga siła próbowała ściągnąć ją w inną stronę. Zamiast całym ciałem, uderzyła w skałę nogami. Nawet pośród zamieszania usłyszała chrupnięcie kości. Na chwilę wszystko zniknęło, tylko fala agonii została. Świat zawirował. Z impetem wylądowała na ziemi.
  — Emnesia! — usłyszała rozgorączkowany krzyk Nakis. Zaraz została przewrócona na plecy. Zacisnęła zęby, przegryzając język do krwi.
  — Nie! — krzyknęła, odpychając kobietę. — Nie ruszaj mnie!
  — Musimy uciekać! — zaprotestowała ta, oglądając się przez ramię. Wykonała w powietrzu nad nimi kilka krótkich gestów. — Siedząc tu zginiemy jak głupcy!
  — Nie ucieknę w takim stanie! — Emnesia chwyciła udo uszkodzonej nogi. Zaraz puściła z udręczonym jękiem."

  Fantasy
  utracjusz

  OdpowiedzUsuń
 31. into-dust-n.blogspot.com
  Into dust, n
  Ulotna
  Into dust, n #74

  Zgięty w pół obserwuje, jak jego nieosiągalne marzenie oddala się chwiejnym i zygzakowatym krokiem. Unosi brew. Dzień dobry, czy my się znamy? Dopiero teraz dostrzega całą tę osobliwą otoczkę. Wysokie obcasy i króciutka cekinowa kiecka rzucają nowe światło na świętoszkowatą Ninę. To chodząca destrukcja. Równia pochyła. Jego osobista Nemezis. Niepotrzebne skreślić. A przy tym zadowolona z siebie i taka... wolna.
  Wróć, wyzwolona.

  Romans
  utracjusz

  OdpowiedzUsuń
 32. Adres bloga: https://www.wattpad.com/story/120183690-instytut-absurdu
  Autor: Leria
  Tytuł: Instytut Absurdu
  Kategoria/kategorie bloga: Fantasy
  Opis: Eliza, prawie studentka dziennikarstwa, na własne życzenie wplątuje się w niedorzeczną sprawę, która wywraca jej życie do góry nogami. Zbierając materiał do artykułu śledzi dwójkę podejrzanych cudaków, przeżywa atak krwiożerczych moli książkowych i zostaje przyjęta na staż do zadziwiającej instytucji, przypominającej typowy polski urząd, ale w wydaniu rodem ze słowiańskiego świata magii. W pracy musi znosić m.in. prawie 200-letniego wampira-wegana, drażliwą wiedźmę cierpiącą na żabofobię oraz wilkołaka, na którego widok to kobiety wyją do księżyca. Jakby tego było mało tajemnicza klątwa panoszy się po całym kraju, pochłaniając coraz więcej ofiar.
  Aktualny stan opowiadania: trwające
  Miejsce, w którym znajduje się link/button KE: Opis
  Hasło: szlafmyca

  OdpowiedzUsuń
 33. Adres bloga*: https://isetverse.blogspot.com/
  Tytuł bloga: ISETverse
  Autor bloga: Vampircia
  Tytuł rozdziału: Wyzwania, Rozdział XII
  Fragment rozdziału: Ze sceny Derks mógł dojrzeć tylko Chena i Ormiksa, zaś tylne rzędy niknęły w mroku, który zdawał się ciągnąć bez końca. Czy znajdowali się w teatrze, czy w innym wymiarze, na innej płaszczyźnie egzystencji? To i tak nie miało żadnego znaczenia. Derks odczuwał dziwny spokój, ale coś nakazywało mu tańczyć w rytm osobliwej muzyki, łączącej ziemskie i mlokańskie nuty. Raz skoczna, raz spokojna i nastrojowa melodia nadawała rytm, któremu Derks nie był w stanie się oprzeć. Obracał się, wymachując rękawami swej długiej tanecznej szaty, a jego włosy tańczyły razem z nim pod wpływem wiatru, dmuchającego jakby znikąd.
  Kategorie: Science Fiction
  Hasło: szlafmyca

  OdpowiedzUsuń
 34. http://meadowes-black.blogspot.com/
  Istniejemy póki ktoś o nas pamięta: Meadowes and Black
  ROZDZIAŁ 33 „POZWÓL MI WRÓCIĆ”
  Tajemnicze wiadomości Marleny, zastanawiały Angusa cały dzień. Gdy tylko rano o tym usłyszał, myślał intensywnie, a ja byłem ciekaw, o co tutaj chodzi. Blondi lubiła wpadać na pewne pomysły całkowicie z czapy, tym bardziej teraz, od kiedy spodziewa się dziecka. Rutynowo, przechadzałem się po Pokątnej, przebrany za łachmaniarza. Wsłuchiwałem się w rozmowy podejrzanych osób, będąc przy tym niezauważalnym. Poprawiłem mocniej płaszcz i już miałem udać się do innego miejsca, gdy dostrzegłem, skrywanego również pod kapturem, Regulusa. Zmrużyłem oczy, widząc go po raz pierwszy od dawna.
  Adaline
  Harry Potter/FF/ Czasy Huncwotów
  utracjusz

  OdpowiedzUsuń
 35. Adres bloga:https://zimowedni.blogspot.com/
  Autor:Afuś
  Tytuł:Zimowe dni
  Kategoria: Młodzieżowe
  Opis:Zimowe dni przyprawione odrobiną magii.
  Aktualny stan opowiadania: trwające
  Miejsce, w którym znajduje się link/button KE: Zakładka "katalogi"
  Hasło (ukryte w Regulaminie):Szlafmyca

  OdpowiedzUsuń
 36. http://kociol-pelen-amortencji.blogspot.com
  "To jest prawdziwa przyjaźń – osłaniać innych nawet kosztem siebie."
  SBlackLady
  *51*

  "– Trzymajcie ją! – mężczyzna rzucił ją za siebie i Remus dosłyszał jęk bólu rodzicielki. Intruz zaczął iść w jego stronę, a on stał jak spetryfikowany.– Kopę lat, Lupin. Wiedziałem, że skądś kojarzę to tchórzliwe spojrzenie... Nic się nie zmieniło po piętnastu latach.
  Remus spojrzał na jego trzech towarzyszy, którzy przytrzymywali jego matkę. Niska postać trzymała różdżkę przyciśniętą do jej skroni. Hope szeptała coś błagalnie, ale nawet na nią nie patrzyli. Patrzyli na Fenrira, który brał głębokie oddechy nosem, jakby chłonął każdy zapach.
  – Dokończyłbym posiłek, który zacząłem piętnaście lat temu. – Spojrzał na niego przekornie i obnażył długie zęby. – Ale mój Pan ma inne plany. Dla kogo szpiegowałeś?"

  Fanfiction, Harry Potter
  utracjusz

  OdpowiedzUsuń
 37. Adres bloga: https://this-is-my-war.blogspot.com/
  Autor: Evelyn Blackstone
  Tytuł: This is my war.
  Kategoria/kategorie bloga: Fanfiction/Harry Potter
  Opis: Zło rośnie w siłę. Uczniowie wracają do całkowicie odmienionego Hogwartu.
  Jedną z nowych uczennic jest siedemnastoletnia Amber Reid, która przeprowadziła się do Anglii z Instytutu Salem. Dziewczyna jest tajemnicza i małomówna.
  Gwardia Dubledore'a zbiera nowych członków.
  Śmierciożercy wyłapują mugoli.
  A gdzieś obok tego istnieje intryga gorsza od śmierci.
  Aktualny stan opowiadania: trwające
  Zwiastun: https://www.youtube.com/watch?v=0-nUlU8XL_U&feature=youtu.be
  Miejsce, gdzie znajdziemy button lub link do KE: na stronie głównej bloga
  Hasło: szlafmyca

  OdpowiedzUsuń

© Mrs Black | WS X X X