[2095] Nowy post: Ithyser


NatalieShakur przedstawia 1. Biesiada w Birnam

Kiedy słońce zaszło całkowicie, uczta dobiegała końca. Elphias pożegnał się z biesiadnikami, nakazał służbie sprzątnąć ogród, po czym wraz z gośćmi honorowymi oraz Aryą i Ephraimem udał się w stronę ogromnego ogniska. Wszyscy usiedli, a Arya zrozumiała, że przerwa między zdobionymi krzesłami była przeznaczona dla Drigo.
- Kochani moi - przemówił zarządca wstając. - Sprawa jest bardzo poważna. Spotkaliśmy się w takim gronie, ponieważ pokój w naszym cudownym Ithyser wisi na włosku. Zagrożenie, jakie może niedługo nadejść dotknie nas wszystkich, toteż wszyscy musimy zapobiec zbliżającej się tragedii.
Arya i Ephraim nie mieli pojęcia, o czym mówi Elphias. Nigdy nie widzieli go tak poważnego i przejętego, nigdy też nie zdarzyło się, by nie mówił im od razu o wszelkich problemach i rozterkach. Czuli się zmieszani i zagubieni we własnych myślach. Zszokowani, zastanawiali się o jakim zagrożeniu może być mowa.
- Elphiasie, o czym ty mówisz? Jakie zagrożenie? - zapytała Arya, nie mogąc dłużej tkwić w rozrywającej ją od środka niewiedzy.
- O wojnie, droga Aryo. O wojnie.. - odpowiedział jej załamanym głosem Cathanie.

Kategoria:  Fantasy

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

© Mrs Black | WS X X X