[070] Recenzja: Jak zostać pisarzem? — Urszula Glensk, Marcin Hamkało i inni


"Potrzeba i umiejętność opowiadania jest naszą cechą gatunkową.", czyli innowacyjny poradnik o pisaniu.


Jak zostać pisarzem to kolejny poradnik dla przyszłych pisarzy. Jest to moja druga książka o takiej tematyce (pierwszy był poradnik O pisaniu na chłodno Remigiusza Mroza). Na pewno każdy zadał sobie choć raz pytanie "Jak zostać pisarzem?". Czy poradnik od wydawnictwa Bukowy Las odpowie na to pytanie?

Jak zostać pisarzem to doskonały poradnik dla przyszłych autorów, opracowany przez specjalistów, którzy przedstawiają w nim podstawy wiedzy niezbędnej przy tworzeniu. W książce jest mowa o strukturze utworu literackiego, gatunkach prozatorskich i literacko-publicystycznych oraz o specyfice tekstów reklamowych. Dostajemy kilka smaczków z życia rynku wydawniczego i medialnego. Autorzy piszą o pracy z redaktorem i o prawie autorskim.

Lekko napisany poradnik, który zawiera momenty humorystyczne. Autorzy wykorzystują cytaty polskich pisarzy, dzięki czemu urozmaicają treść rozdziałów. Znajdziecie tutaj dużo przydatnych rad i informacji. Po każdym rozdziale mamy do wykonania ćwiczenia (np. Pomyśl o filmie lub książce, które wywarły na tobie mocne wrażenie. Wskaż w nich konflikty będące podstawą opowieści fabularnej.), w których możemy się sprawdzić.


Jak zostać pisarzem to pozycja obowiązkowa dla tych, którzy chcą zacząć swoją przygodę z pisarstwem. Książka napisana jest w sposób prosty, zawiera dużo wskazówek i przykładów adekwatnych do tematu rozdziału.


Ilość stron: 304
Wydawnictwo: Bukowy Las


Dziękuję za możliwość przeczytania tej książki wydawnictwu Bukowy Las.


Zapraszam na mój Instagram oraz Instagram Bukowy Las.


Innowacyjny na polskim gruncie poradnik dla wszystkich deptów sztuki pisania jest pracą zbiorową, w której specjaliści przedstawiają podstawy wiedzy niezbędnej przy tworzeniu tekstów prozatorskich. W książce mowa jest
o strukturze utworu literackiego (fabuła, czas, przestrzeń, techniki narracyjne, postaci, język, dialogi), gatunkach prozatorskich i literacko-publicystycznych oraz o specyfice tekstów reklamowych. Autorzy przedstawiają zagadnienia obecnego rynku wydawniczego i medialnego, pracy
z redaktorem, piszą o życiu literackim, a nawet prawie autorskim. Głos otrzymują tu także praktycy: cytowani są współcześni polscy pisarze, którzy opowiadają o swoich zawodowych doświadczeniach, o wzniosłej inspiracji
i codziennej pracy w warsztacie pisarskim.
Poradnik ten, napisany lekko, chwilami dowcipnie,
zarazem bogaty w wiedzę praktyczną, zachęcający
do samokształcenia, a zwłaszcza czytania, został pomyślany jako pierwszy polski podręcznik akademicki dla uczelni kształcących przyszłych ludzi pióra.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

© Mrs Black | WS X X X