[061] Recenzja: 29 sekund – T. M. Logan


"Prawdziwie dobry uczynek jest w swojej naturze w pełni altruistyczny, dokonuje się go bez nadziei na wynagrodzenie. Dlatego za prawdziwie dobry uczynek nie da się zrewanżować.", czyli jak 29 sekund może zmienić całe życie.29 sekund to thriller psychologiczny. Byłam oczarowana poprzednią książką T.M. Logana Kłamstwa, która znalazła się w moim TOP15 przeczytanych książek w 2018 roku. Czy 29 sekund dorównają Kłamstwom?

Sarah to bardzo pracowita kobieta. Lubi swoją pracę, ale jej szef jest nią zainteresowany w sposób, w który nie powinien. Nie rozumie odmowy. Kobieta zbyt bardzo boi się stracić pracę, aby zareagować. Pewnego dnia gdy Sarah wraca z pracy wybawia małą dziewczynkę z kłopotów. Nieznajomy mężczyzna twierdzi, że ma teraz ona u niego dług. Chce pomóc kobiecie z problemami spowodowanymi przez jej szefa. Wystarczy jeden telefon, a problem zniknie. Bez konsekwencji. Bez odwrotu. Bez szans na wykrycie. Wystarczy 29 sekund rozmowy telefonicznej. Czy Sarah zaryzykuje?

Historia trzyma w napięciu od pierwszych stron; nie odłożysz póki nie dowiesz się o co w tym chodzi. Kiedy myślisz, że już wiesz, co się za chwilę wydarzy, autor śmieje się złowieszczo i następuję zwrot akcji. Postacie są realistyczne, a ich historia ciekawa.


Wątek obyczajowy ma tylko uśpić naszą czujność. Główna bohaterka przechodzi dużą zmianę. Trochę wydaje się to nieprawdopodobne – ze zwykłej, niewyróżniającej się kobiety nagle staje się nieustraszoną twardzielką.


T. M. Logan zgrabnie połączył wątki i stopniowo podsycał ciekawość. Lekki język i dużo dialogów – to sprawia, że 29 sekund czyta się bardzo szybko. Akcja rozwija się z każdą stroną. Spodziewałam się trochę mocniejszego, brutalniejszego thrillera, ale mimo wszystko dobrze się bawiłam. Nie tak dobra jak Kłamstwa, ale godna uwagi pozycja.


Ilość stron: 300
Wydawnictwo: Bukowy Las

Dziękuję za możliwość przeczytania tej książki wydawnictwu Bukowy Las.


Zapraszam na mój Instagram oraz Instagram Bukowy Las.


Podaj mi jedno nazwisko. Wymień jedną osobę. Ja sprawię, że ten ktoś zniknie…
Kiedy Sarah spontanicznie wybawia z kłopotów obcą dziewczynkę, nie spodziewa się niczego w zamian. Ten odważny gest sprawia jednak, że potężny i niebezpieczny mężczyzna uważa, że ma u niej dług. Nieznajomy ma swój własny kod honorowy i wierzy, że długi należy spłacać – i to w jedyny znany mu sposób.
Mężczyzna oferuje Sarah skuteczne rozwiązanie trudnej sytuacji z szefem. Jednorazowy układ, który sprawi, że wszystkie jej problemy znikną. Bez konsekwencji. Bez odwrotu. Bez szans na wykrycie. Wystarczy 29 sekund rozmowy telefonicznej. Bo przecież każdy ma kogoś, kogo chciałby usunąć ze swojego życia.

1 komentarz:

  1. Czy T.M. Logan pisał po polsku? Jeżeli nie, to wypadałoby podać również nazwisko tłumaczki na polski!

    OdpowiedzUsuń

© Mrs Black | WS X X X