[069] Recenzja: Najokrutniejszy miesiąc – Louise Penny


"Popadamy w chorobę przez nasze tajemnice", czyli Inspektor Gamache powraca do Three Pines.


Najokrutniejszy miesiąc to trzecia książka z cyklu o Inspektorze Armandzie Gamache. Jest to klasyczny kryminał na miarę tych od Agathy Christie czy Arthura Conan Doyle'a oraz jedna z moich ulubionych serii.

Mieszkańcy Three Pines przygotowują się do Wielkanocy, gdy podczas seansu spirytystycznego, zorganizowanego, by uwolnić miasteczko od złych duchów, które nawiedzają je od dziesięcioleci, jeden z jego uczestników umiera. Wystraszył się na śmierć?

Jestem zachwycona przednimi częściami, ale to właśnie Najokrutniejszy miesiąc jest moim ulubiony tomem. Louise Penny kolejny raz udowadnia, że jest w formie. Historia jest przemyślana. Książka trzyma w napięciu od początku do końca. 


Penny w Najokrutniejszym miesiącu, podobnie jak w Martwej naturze i Zabójczym mrozie, kładzie duży nacisk metodę dedukcji i znajomość ludzkiej natury. Wątek obyczajowy jest obszernie rozbudowany. Zagłębiamy się w życie bohaterów, ich problemy i tajemnice. Dzięki temu zżywamy się z postaciami.


Najokrutniejszy miesiąc ma w sobie coś z horroru, ale nadal jest to przede wszystkim kryminał. Penny ze szczegółami przedstawia świat ofiary. Cała seria przypomina mi trochę klimat serialu Eyewitness czy też Twin Peaks. Mam nadzieję, że kolejne tomy zostaną także wydane, a jest ich jeszcze dziesięć (The Murder Stone, The Brutal Telling, Bury Your Dead, A Trick of the Light, The Beautiful Mystery, How the Light Gets In, The Long Way Home, The Nature of the Beast, A Great Reckoning, Glass Houses). Jeśli lubicie klasyczne kryminały to na pewno pokochacie klimat Three Pines.


Ilość stron: 426
Wydawnictwo: Poradnia K


Dziękuję za książkę, Poradnia K Wydawnictwo. ;)

Zapraszam na mój Instagram oraz na Instagram Poradnia K Wydawnictwo.

Trzeci tom bestsellerowej serii o Armandzie Gamache’u, pełnym uroku i niezwykle błyskotliwym pięćdziesięcioletnim szefie wydziału zabójstw Sûreté du Québec.

Jest wiosna, świat budzi się do życia, a mieszkańcy Three Pines przygotowują się do Wielkanocy, gdy podczas seansu spirytystycznego, zorganizowanego, by uwolnić miasteczko od złych duchów, które nawiedzają je od dziesięcioleci, jeden z jego uczestników umiera – czyżby ze strachu?

Louise Penny, tak jak w dwóch poprzednich książkach z serii, nawiązuje do najlepszych tradycji literatury kryminalnej. Ze szczegółami maluje świat ofiary, a w śledztwie kładzie nacisk na metodę dedukcji. Czyni to w sposób, który pozostawia czytelnika z wrażeniem, że Three Pines zna on całe swoje życie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

© Mrs Black | WS X X X