„Disney kłamie. Jest taki żart, że jeśli dziś ktoś w czasie balu zgubił przed północą pantofelek, to z pewnością był pijany”, czyli miłosne perypetie.
I (nie) żyli długo i szczęśliwe to pierwsza w tym roku książka z cyklu ZROZUM Wydawnictwa Poznańskiego. Jestem na bieżąco z tą serią i wypatruje kolejnych tomów.
- Jak nie ukrywać kochanek?
- Czy lepiej zginąć od sztyletu, czy trucizny?
- Jakie imprezy organizował papież Aleksander VI?
- Kto, z kim, kiedy i dlaczego?
Jeśli właśnie ocierasz łzy po rozstaniu i siedzisz w rozciągniętym dresie na kanapie z pudełkiem lodów/piwem w ręku, pamiętaj, że mogło być gorzej. Nie ucinasz głowy swojemu/swojej eks, nie kastrujesz przypadkowych ludzi, nie zaczynasz nowego życia z lalką erotyczną, nie zamykasz nikogo w lodowym pałacu. W przeciwieństwie do wielu bohaterów tej książki.
Jennifer Wright, autorka bestsellera Co nas (nie) zabije. Największe plagi w historii ludzkości, tym razem prowadzi nas przez historie najgorszych związków i rozstań. Bohaterowie tej książki naprawdę nie żyli długo i szczęśliwie.
Możecie kojarzyć już Jennifer Wright, która, jest także autorką książki, rozpoczynającej serię ZROZUM, Co nas (nie) zabije. Tym razem autorka zbiera nas w podróż po trzynastu historiach miłosnych postaci znanych z historii. Autorka w sposób ironiczny i zabawny komentuje te romanse. Wright rzuca anegdotkami i żarcikami, dzięki czemu książkę czyta się błyskawicznie i z uśmiechem na ustach. Całość jest napisana lekkim językiem, a sama autorka często nawiązuje do popkultury. Książka opowiada zarówno te tragiczne, jak i dosyć zabawne miłosne perypetie.
Zapoznacie się z historiami: Nerona i Pappei, Eleonory Akwitańskiej i Henryka II, Anny Iwanownie Romanowej, Timothym Dexterze czy też o Oskarze Wildzie i lordzie Alfredzie Douglasie. Do tego wszystkiego mamy tutaj sporo zdjęć z ciekawymi komentarzami. Uwielbiam styl tej autorki i już nie mogę się doczekać jej kolejnych książek.
Historie opowiedziane na kartach tej książki są przedstawione w sposób interesujący, przytyki od autorki do bohaterów nadają tej lekturze charakteru. Całość utrzymana jest w konwencji poradnika o przetrwaniu rozstania. Każdy z rozdziałów opowiada o innej parze i ich problemach w miłości. I (nie) żyli długo i szczęśliwie wciągnęła mnie od pierwszego rozdziału. Muszę przyznać, że bawiłam się przy niej wybornie. Nie zwlekajcie dłużej i sięgnijcie po książki Jennifer Wright.
Strony: 273
Wydawnictwo: Poznańskie
Za możliwość przeczytania tej książki i świetne gadżety dziękuję Wydawnictwu Poznańskiemu ;)
Zajrzyjcie na mój profil na Instagramie oraz na Instagram Wydawnictwa Poznańskiego.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz